Objevte Kia Charge.

Získejte více informací o naší službě

Kia Niro EV kapacita akumulátoru 64,8 kWh, 17" kola, 4x2 (synchronní AC elektromotor/bezestupňová redukční převodovka); 150 kW / 204 k; kombinovaná spotřeba energie [kWh/100 km]: 16,2; průměr CO2 [g/km]: 0

Začínáme používat Kia Charge.

Připojte se ke Kia Charge.

Pokud si chcete naše služby užívat bez jakýchkoli omezení, založte si účet Kia Charge.

  1. Zaregistrujte se a vytvořte si u nás účet
  2. Zadejte identifikační číslo svého vozidla (VIN)
  3. Vyberte svůj tarif
  4. Zadejte základní informace o sobě
  5. Vyberte si preferovaný způsob platby

Po úplné registraci obdržíte poštou svůj startovací balíček včetně osobní nabíjecí karty Kia Charge. Pokud již nabíjecí kartu máte, aktivujte ji prosím zadáním čísla karty během registrace.

Stáhněte si aplikaci Kia Charge.

Začněte nabíjet okamžitě pomocí aplikace Kia Charge.

  • Vyhledejte si nabíjecí stanice
  • Zkontrolujte dostupnost typů zástrček
  • Naplánujte si svou další trasu
  • Zobrazte si faktury a nabíjecí relace

Aktivujte svou nabíjecí kartu.

Už jste obdrželi svou osobní nabíjecí kartu? Skvělé, zde je návod, jak kartu aktivovat.

1

Přihlaste se ke svému účtu.

Aktivujte si svou nabíjecí kartu po přihlášení na webových stránkách nebo pomocí aplikace Kia Charge.

2

Zadejte číslo své karty.

V přehledu smlouvy ve svém uživatelském účtu klikněte na tlačítko „Aktivovat kartu“. Zadejte číslo své osobní karty, které najdete na zadní straně nabíjecí karty.

3

Probíhá aktivace.

Upozorňujeme, že během prvních 24 hodin po aktivaci nabíjecí karty se mohou objevit určitá omezení. Po uplynutí této doby již budete moci svou kartu Kia Charge používat bez omezení.

Užívejte si Kia Charge.

Najděte správný nabíjecí bod.

Použijte mapu Kia Charge k vyhledání nabíjecích stanic ve vašem okolí nebo v blízkosti vašeho cíle. Filtry vám pomohou vyhledat typ zástrčky, rychlost nabíjení a dostupnost. Navíc si můžete před samotným nabíjením prohlédnout uživatelská hodnocení nabíjecích bodů a následně přispět vlastním uživatelským hodnocením použitého nabíjecího bodu. Připojená navigace vám navíc umožní začít nabíjet bez zpoždění.

Zahájení nabíjení.

Kia Charge nabízí maximální flexibilitu pro zahájení další nabíjecí relace. Bez ohledu na to, zda používáte kartu, aplikaci nebo funkci Plug & Charge, všechny vaše nabíjecí aktivity se zobrazí ve vašem účtu.

Nabíjení pomocí karty.

Podržte svou nabíjecí kartu před čtečkou karet pro ověření a zahájení nabíjecí relace. Pro ukončení nabíjecí relace opakujte tentýž postup – opětovně krátce přidržte nabíjecí kartu před čtečkou.

Plug & Charge.

Díky funkci Plug & Charge můžete nabíjet a platit plně automaticky. Pro zahájení nabíjení není potřeba nabíjecí karta ani aplikace. Jednoduše zapojte nabíjecí kabel do nabíjecí stanice a začněte nabíjet. Ujistěte se prosím, že vaše elektrické vozidlo je kompatibilní s funkcí Plug & Charge.

Aplikace.

Existují dva způsoby, jak spustit a zastavit nabíjení.


Aplikace: Vyberte v aplikaci nabíjecí bod, ke kterému je vaše vozidlo připojeno, a jednoduše klikněte na tlačítko „Začít a zaplatit“.
Skener QR kódu: Naskenujte QR kód na nabíjecí stanici pomocí skeneru v aplikaci.


V obou případech můžete proces nabíjení prostřednictvím aplikace také ukončit.

Jedna faktura.

Na konci každého měsíce obdržíte fakturu za všechny nabíjecí relace. Ve svém uživatelském účtu máte navíc přístup k podrobnému přehledu každého jednotlivého procesu nabíjení.

Dozvědět se více o nabíjení elektromobilů.

Doba trvání

Doba trvání nabíjení závisí na různých faktorech: kapacitě a stavu baterie, maximální rychlosti nabíjení vozidla a rychlosti a kapacitě nabíjecí stanice. Elektromobily mohou být nabíjeny takto:

Střídavý proud (AC), který nabízí maximální výkon 43 kW.

Stejnosměrný proud (DC), známý rovněž jako rychlé nabíjení, který začíná na 50 kW.

Rychlonabíjení High Power Charging (HPC) je novou generací nabíjecí technologie a začíná na 100 kW.

Typ zástrčky

Vaše Kia Charge aplikace ukáže, u kterých nabíjecích bodů smíte nabíjet své vozidlo.

U AC stanic jsou nejběžnější zásuvky typu 2, ovšem některé jsou vybaveny i typem 1. DC stanice disponují buď zásuvkami CCS, nebo CHAdeMO; evropští výrobci automobilů používají standard CCS.

Nabíjecích bodů

Veřejná nabíjecí infrastruktura v Evropě se neustále zvětšuje. Všechny hlavní dálnice jsou nyní vybaveny rychlými nabíjecími stanicemi. Roste i počet nabíjecích stanic v centrech měst.

S Kia Charge můžete provádět nabíjení pohodlně doma, na cestách i v zahraničí. Podívejte se na naši mapu na nabíjecí body v rámci naší sítě.

Nabíjení vašeho vozidla

Když dojedete k nabíjecí stanici, musíte se obvykle prokázat svou nabíjecí kartou. Tím se odemknou nabíjecí zásuvky. Pak můžete ke svému vozu připojit kabel. Někdy nejsou kabely zamčené a můžete je připojit před prokázáním totožnosti. Jakmile bude kabel připojený, bezpečně se zajistí na obou koncích a začne nabíjení. Zůstane zajištěný až do konce nabíjecího procesu. Pro dokončení procesu nabíjení a odpojení nabíjecího kabelu musí být znovu načtena nabíjecí karta. U některých nabíjecích stanic jednoduše odpojíte kabel odemknutím vozu.

Ceny a tarify

Váš tarif nabízí flexibilní nebo pevné ceny za nabíjení.

Flexibilní cena: Ceny za nabíjení stanoví příslušný provozovatel nabíjecího bodu. Ceny se liší podle provozovatele, u kterého nabíjíte. Před nabíjením vašeho vozu se podívejte na aktuální ceny v aplikaci Kia Charge – nebo navštivte stránku s našimi tarify a mapu.

Pevná cena: Pro všechny nabíjecí stanice platí jednotné ceny. Upozorňujeme, že se na některé provozovatele nabíjecích bodů mohou vztahovat výjimky.

Ceny za nabíjení v zahraničí se mohou lišit. Ceny v jiných zemích si vždy zkontrolujte v aplikaci. V závislosti na Vašem tarifu mohou být účtovány další pevné náklady, například jednorázový registrační a měsíční základní poplatek.

Připojte se ještě dnes a nabíjejte svůj vůz Kia kdekoli a kdykoli.

Pusťme se do toho

image

Udržitelná e-mobilita díky ekologické energii.

Elektromobily mohou být šetrné k životnímu prostředí pouze tehdy, pokud podporují využívání obnovitelných energií. Proto jsme se zavázali, že budou nabíjecí událostimaximálně udržitelné.

Zjistit víc