Spoznajte Kia Charge.

Zistite viac o našich službách

Kia Niro EV kapacita akumulátora 64,8 kWh (synchrónny elektromotor s permanentnými magnetmi/ bezstupňová redukčná prevodovka); 150 kW / 204 k; kombinovaná spotreba energie [kWh/100 km]: 16,2; priemer CO2 [g/km]: 0

Začnite s Kia Charge.

Pridajte sa ku Kia Charge.

Ak si chcete užívať našu službu bez obmedzení, otvorte si účet so službou Kia Charge.

  1. Zaregistrujte sa a vytvorte si u nás účet
  2. Zadajte identifikačné číslo svojho vozidla (VIN)
  3. Vyberte svoju tarifu
  4. Zadajte základné informácie
  5. Vyberte si preferovaný spôsob platby

Po dokončení registrácie dostanete úvodný balíček vrátane vašej osobnej nabíjacej karty Kia Charge e-mailom. Ak už máte nabíjaciu kartu, aktivujte si ju zadaním jej čísla počas registrácie.

Stiahnite si aplikáciu Kia Charge.

Spustite nabíjanie hneď s aplikáciou Kia Charge.

  • Vyhľadávajte nabíjacie stanice
  • Skontrolujte dostupnosť typov zástrčiek
  • Naplánujte svoju ďalšiu trasu
  • Pozrite si svoje faktúry a nabíjacie relácie

Aktivujte si svoju nabíjaciu kartu.

Už ste dostali svoju osobnú nabíjaciu kartu? Výborne, takto si ju môžete aktivovať.

1

Prihláste sa do svojho účtu.

Aktivujte svoju nabíjaciu kartu tak, že sa prihlásite na webovú stránku alebo do aplikácie Kia Charge.

2

Zadajte číslo karty.

V prehľade zmluvy vo svojom používateľskom účte kliknite na tlačidlo „Aktivovať kartu“. Zadajte číslo svojej osobnej karty, ktoré nájdete na zadnej strane nabíjacej karty.

3

Prebieha aktivácia.

Nezabudnite, že počas prvých 24 hodín po aktivovaní nabíjacej karty môžu existovať isté obmedzenia. Potom budete môcť používať svoju nabíjaciu kartu Kia Charge bez obmedzení.

Užite si Kia Charge.

Nájdite to správne nabíjacie miesto.

Použite mapu Kia Charge a nájdite nabíjacie stanice vo svojom okolí alebo v blízkosti cieľa vašej cesty. Filtre vám pomôžu vyhľadať typy zástrčiek, rýchlosť nabíjania a dostupnosť. Okrem toho si ešte pred nabíjaním môžete prečítať hodnotenie konkrétneho nabíjacieho miesta a tiež sa podeliť o svoje skúsenosti s ním. Pripojená navigácia vám umožní ihneď vyraziť.

Spustiť nabíjanie.

Služba Kia Charge ponúka maximálnu flexibilitu spustenia vašej ďalšej nabíjacej relácie. Nezáleží na tom, či používate kartu, aplikáciu alebo funkciu Plug & Charge, všetky vaše nabíjacie činnosti sa zobrazia vo vašom účte.

Nabíjanie s kartou.

Podržte svoju nabíjaciu kartu pred čítačkou kariet, aby prebehlo overenie totožnosti, a spustite nabíjaciu reláciu. Na ukončenie nabíjacej relácie zopakujte tento krok a nakrátko podržte nabíjaciu kartu pred čítačkou.

Plug & Charge.

So službou Plug & Charge môžete nabíjať a platiť úplne automaticky. Na spustenie nabíjacej relácie nie je potrebná nabíjacia karta ani aplikácia. Jednoducho pripojte nabíjací kábel do nabíjacej stanice a spustite nabíjanie. Skontrolujte, že je váš elektromobil kompatibilný s funkciou Plug & Charge.

Aplikácia.

Existujú dva spôsoby, ako spustiť a zastaviť nabíjaciu reláciu.


Aplikácia: Vyberte nabíjací bod, ku ktorému je vaše vozidlo pripojené, v aplikácii a jednoducho kliknite na tlačidlo „Začať a zaplatiť“.
Čítačka QR kódov: Naskenujte QR kód na nabíjacej stanici pomocou čítačky vo svojej aplikácii.


V obidvoch prípadoch môžete nabíjací proces ukončiť aj v aplikácii.

Jedna faktúra.

Na konci každého mesiaca dostanete faktúru na všetky nabíjacie relácie. Okrem toho získate vo svojom používateľskom účte prístup ku komplexnému prehľadu každého jedného nabíjacieho procesu.

Zistite viac o nabíjaní EV.

Trvanie

Trvanie nabíjacieho procesu závisí od rôznych faktorov: kapacita batérie a jej úroveň nabitia, maximálna rýchlosť nabíjania vozidla a nabíjacia rýchlosť a kapacita stanice. Elektromobily je možné nabíjať nasledovne:

Striedavý prúd (AC) s maximálnym výkonom 43 kW.

Jednosmerný prúd (DC), tiež známy ako rýchle nabíjanie, ktorý začína na hodnote 50 kW.

Nabíjanie s vysokým výkonom (HPC) predstavuje nabíjaciu technológiu ďalšej generácie a začína na hodnote 100 kW.

Typy zástrčiek

Vaša aplikácia Kia Charge ukazuje, v ktorých nabíjacích miestach je k dispozícii správna zástrčka pre vaše vozidlo.

V staniciach s nabíjaním striedavým prúdom sú najbežnejšie zástrčky typu 2, ale niektoré majú aj zástrčku typu 1. Stanice s nabíjaním jednosmerným prúdom máju buď zástrčky CCS alebo CHAdeMO, európski výrobcovia vozidiel používajú štandard CCS.

Nabíjacie miesta

Verejná nabíjacia infraštruktúra v Európe stabilne rastie. Na všetkých hlavných diaľniciach sú teraz dostupné rýchlonabíjacie stanice. Takisto sa zvyšuje aj počet staníc v mestských centrách.

Pomocou Kia Charge môžete pohodlne nabíjať doma, na ceste a v zahraničí. Pozrite si našu mapu a nájdite všetky nabíjacie miesta v našej sieti.

Nabíjanie vášho vozidla

Keď prídete na nabíjaciu stanicu, obyčajne musíte overiť svoju totožnosť pomocou nabíjacej karty. Tým sa odblokujú nabíjacie zásuvky. Potom môžete do svojho vozidla pripojiť kábel. V niektorých prípadoch nie sú káble zamknuté a môžete ich pripojiť pred overením totožnosti. Po pripojení nabíjacieho kábla sa tento bezpečne zamkne na obidvoch koncoch pred začatím nabíjania. Zostane zamknutý, kým sa nabíjací proces neskončí. Na dokončenie nabíjacieho procesu a odpojenie nabíjacieho kábla sa musí znova načítať nabíjacia karta. V niektorých nabíjacích staniciach kábel odpojíte odomknutím svojho vozidla.

Náklady a tarify

Vaša tarifa ponúka buď flexibilné alebo pevné ceny za nabíjanie.

Flexibilná cena: Ceny za nabíjanie určuje príslušný prevádzkovateľ nabíjacieho miesta. Ceny sa líšia v závislosti od prevádzkovateľa, u ktorého nabíjate. Pred nabitím svojho vozidla si overte aktuálne ceny v aplikácii Kia Charge alebo navštívte našu stránku s tarifami a mapu.

Pevná cena: Jednotné ceny platia vo všetkých nabíjacích staniciach. Nezabudnite, že pre niektorých prevádzkovateľov nabíjacích miest môžu existovať výnimky.

Náklady na nabíjanie v zahraničí sa môžu líšiť. V rôznych krajinách si vždy overte ceny v aplikácii. V závislosti od svojej tarify môžu platiť ďalšie pevné náklady, ako napríklad jednorazový registračný poplatok a mesačný poplatok.

Pridajte sa k nám dnes a nabíjajte svoje auto Kia kdekoľvek a kedykoľvek.

Začíname

image

Udržateľná e-mobilita vďaka zelenej energii.

Elektromobily môžu byť ekologické len vtedy, ak podporujú použitie obnoviteľných druhov energie. Preto je našim záväzkom, aby boli všetky nabíjacie udalosti čo najudržateľnejšie.

Zistite viac