Poznaj Kia Charge.

Dowiedz się więcej o naszym programie

Akumulator Kia Niro EV 64,8 kWh (silnik elektryczny/przekładnia redukcyjna); 150 kW (204 KM): zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym 16,2 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym 0 g/km.

Zacznij korzystać z Kia Charge.

Dołącz do Kia Charge.

Jeśli chcesz korzystać z naszych usług bez żadnych ograniczeń, załóż konto w Kia Charge.

  1. Zarejestruj się, aby utworzyć u nas konto
  2. Wprowadź numer identyfikacyjny pojazdu (VIN)
  3. Wybierz swoją taryfę
  4. Wprowadź swoje podstawowe dane
  5. Wybierz preferowaną metodę płatności

Po dokonaniu pełnej rejestracji otrzymasz pocztą pakiet startowy zawierający osobistą kartę do ładowania Kia Charge. Jeżeli posiadasz już kartę do ładowania, aktywuj ją wpisując jej numer podczas rejestracji.

Pobierz aplikację Kia Charge.

Od razu rozpocznij ładowanie za pomocą aplikacji Kia Charge.

  • Wyszukaj stacje ładowania
  • Sprawdź dostępność typów wtyczek
  • Zaplanuj następną trasę
  • Przeglądaj swoje faktury i sesje ładowania

Aktywuj swoją kartę do ładowania.

Otrzymałeś(-łaś) już swoją osobistą kartę do ładowania? Świetnie, oto jak możesz ją aktywować.

1

Zaloguj się na swoje konto.

Aktywuj swoją kartę do ładowania, logując się na stronie internetowej lub w aplikacji Kia Charge.

2

Podaj numer swojej karty.

W szczegółach umowy na swoim koncie użytkownika kliknij przycisk „Aktywuj kartę”. Wprowadź swój numer karty, który znajduje się na odwrocie karty do ładowania.

3

Aktywacja w toku.

Należy pamiętać, że w ciągu pierwszych 24 godzin od aktywacji karty do ładowania mogą wystąpić pewne ograniczenia. Po upływie 24 godzin będziesz mógł/mogła korzystać z karty Kia Charge bez ograniczeń.

Ciesz się korzystaniem z Kia Charge.

Znajdź odpowiedni punkt ładowania.

Skorzystaj z mapy Kia Charge, aby znaleźć stacje ładowania w swojej okolicy lub w pobliżu miejsca docelowego. Filtry pomagają wyszukiwać typy wtyczek, prędkość ładowania i dostępność. Dodatkowo masz możliwość sprawdzenia oceny punktu ładowania przed skorzystaniem z niego, a także możesz dodać własną ocenę punktu ładowania. Połączona nawigacja umożliwia natychmiastowe rozpoczęcie podróży.

Rozpocznij ładowanie.

Kia Charge oferuje maksymalną elastyczność w rozpoczęciu kolejnej sesji ładowania. Nieważne, czy korzystasz z karty, aplikacji czy funkcji Plug & Charge, wszystkie czynności związane z ładowaniem będą widoczne na Twoim koncie.

Ładowanie za pomocą karty.

Przytrzymaj kartę do ładowania przed czytnikiem kart w celu uwierzytelnienia swoich danych i rozpoczęcia sesji ładowania. Aby zakończyć sesję ładowania, powtórz powyższy krok, ponownie krótko trzymając kartę do ładowania przed czytnikiem.

Funkcja Plug & Charge.

Dzięki funkcji Plug & Charge możesz ładować i płacić w pełni automatycznie. Do rozpoczęcia sesji ładowania nie są wymagane ani karta do ładowania ani aplikacja. Aby rozpocząć ładowanie wystarczy podłączyć kabel ładujący ze stacji ładowania. Upewnij się, że Twój pojazd elektryczny jest kompatybilny z funkcją Plug & Charge.

Aplikacja.

Sesję ładowania można rozpocząć i zakończyć na dwa sposoby.


Przez aplikację: wybierz w aplikacji punkt ładowania, do którego podłączony jest Twój pojazd i po prostu kliknij przycisk „Ładuj z obowiązkiem zapłaty”.
Przez skaner kodów QR: zeskanuj kod QR na stacji ładowania za pomocą skanera w aplikacji.


W obu przypadkach proces ładowania możesz zakończyć także poprzez aplikację.

Jedna faktura.

Na koniec każdego miesiąca otrzymasz fakturę za wszystkie sesje ładowania. Dodatkowo możesz uzyskać dostęp do kompleksowego przeglądu każdego indywidualnego procesu ładowania na swoim koncie użytkownika.

Dowiedz się więcej o ładowaniu pojazdów elektrycznych.

Czas trwania

Czas trwania procesu ładowania zależy od różnych czynników: pojemności i poziomu naładowania akumulatora, maksymalnej prędkości ładowania pojazdu i od prędkości oraz wydajności stacji ładowania. Pojazdy elektryczne mogą być ładowane za pomocą:

Prądu zmiennego (AC), który zapewnia maksymalną moc 43 kW.

Prądu stałego (DC), znanego też jako szybkie ładowanie, rozpoczynając od 50 kW.

Ładowania o dużej mocy (High Power Charging, HPC), technologii ładowania nowej generacji, rozpoczynając od 100 kW.

Typy wtyczek

TwojaKia Charge aplikacja pokazuje, które punkty ładowania mają właściwą wtyczkę dla Twojego pojazdu.

Na stacjach AC najbardziej popularne są wtyczki typu 2, ale występują też wtyczki typu 1. Stacje DC są wyposażone we wtyczki CCS lub CHAdeMO; producenci samochodów w Europie stosują standard CCS.

Punkty ładowania

W Europie prężnie rozwija się infrastruktura publicznego ładowania. Przy wszystkich większych autostradach można już znaleźć stacje ładowania. Zwiększa się też liczba stacji w centrach miejskich.

Dzięki Kia Charge możesz wygodnie przeprowadzać ładowanie u siebie, w trasie i za granicą. Spójrz naszą mapę, aby zobaczyć wszystkie punkty ładowania w naszej sieci.

Ładowanie pojazdu

Po dotarciu do stacji ładowania zazwyczaj wymagana jest autoryzacja za pomocą karty do ładowania. Pozwala to na odblokowanie gniazdek ładowania. Możesz wtedy podłączyć kabel do swojego samochodu. W niektórych przypadkach kable nie są blokowane i można je podłączyć przed autoryzacją. Po podłączeniu kabla do ładowania, przed rozpoczęciem procesu, zostaje on zabezpieczony blokadą na obydwu końcach. Pozostaje zablokowany do zakończenia procesu ładowania. Aby zakończyć proces ładowania i odłączyć kabel do ładowania, wymagany jest ponowny odczyt karty do ładowania. Na niektórych stacjach ładowania możesz po prostu odblokować swój pojazd, aby odłączyć kabel.

Koszty i taryfy

Twoja taryfa może obejmować elastyczne lub stałe ceny ładowania.

Elastyczna cena: Ceny ładowania są ustalane przez odpowiednich operatorów punktów ładowania. Ceny mogą się różnić, w zależności od operatora, u którego ładujesz pojazd. Przed ładowaniem swojego pojazdu sprawdź aktualne ceny w aplikacji Kia Charge lub odwiedź naszą stronę z taryfami i mapę.

Stała cena: Na wszystkich stacjach obowiązują ujednolicone ceny. Należy pamiętać, że w przypadku niektórych operatorów punktów ładowania mogą występować wyjątki.

Koszty ładowania za granicą mogą być inne. W przypadku innych krajów zawsze sprawdzaj ceny w aplikacji. W zależności od Twojej taryfy, zastosowanie mogą mieć dodatkowe stałe koszty, takie jak jednorazowa opłata za rejestrację i podstawowa opłata miesięczna.

Dołącz już dziś i ładuj swóją Kia zawsze i wszędzie.

Rozpocznij

image

Zrównoważona e-mobilność dzięki ekologicznej energii elektrycznej.

Pojazdy elektryczne mogą być przyjazne dla środowiska jedynie wtedy, gdy wspierają wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Dlatego też jesteśmy zobowiązani, aby tworzyć jak najbardziej zrównoważone sesje ładowania.

Dowiedz się więcej